Witaminy

tabletka-musujacaCzytałem, jak polecałeś ludziom dobre multiwitaminy i zauważyłem, że polecasz takie marki jak Life Extension Mix czy Super Nutrition Blend. Wiem, że kulturyści muszą zażywać dobre multiwitaminy a ja opieram się na taniej witaminie Centrum, która wymaga brania jednej tabletki dziennie. Life Extension Mix wymaga jedzenia dziewięciu tabletek dziennie i jest kosztowna. Nie chcę brać więcej niż jednej tabletki dziennie, a nie stać mnie na takie produkty jak Super Nutrition czy Life Extesion. Pamiętając o tym, co byś mi polecił?

Zabawne jak łatwo ludzie poddają się schematom i zawzięcie twierdzą, że jeżeli na butelce napisane jest, że trzeba brać jedną, to nie można więcej a jeżeli napisane jest, że dziewięć, to albo dziewięć, albo wcale. Nie uwierzysz co ci powiem! Jeżeli nie chcesz brać aż tyle, ile piszą na pudełku, to nie musisz! Trzy, sześć, obojętnie ile chcesz brać to i tak lepiej niż zero, i lepiej niż jedna, jaką zażywasz. Nie będę obrażał tych lepszych produktów i nie przeanalizuję listy składników ani nie będę wyjaśniał rozbieżności w jakości, rodzaju i ilości różnych związków znajdujących się w każdym produkcie.

Oto sposób dla naprawdę najuboższych, którzy chcą brać jedną tabletkę dziennie choćby nie wiem co. Jeżeli porównasz jedną tabletkę Super Nutrition Blend lub Life Extension Mix z jedną tabletką tanich multiwitamin dostępnych w każdej aptece, zauważysz, że te pierwsze i tak zawierają wiele więcej środków odżywczych w większych ilościach. Jeżeli więc przeanalizujesz koszty tabletka po tabletce i miligram po miligramie, to dojdziesz do wniosku, że w dłuższym okresie Life Extension i Blend wyjdą ci taniej. Kup więc lepiej jakąś z marek, które polecałem i bierz jedną dziennie! Mówiłeś, że to kosztowne, ale pojemnik Life Extension Mix zawiera 315 tabletek, czyli wystarczyć ci może prawie na rok.

Czy popieram takie podejście? Nie. Ja radzę ludziom brać dobre środki w zalecanych dawkach, bo żadna pojedyncza tabletka nie zawiera wszystkich składników, jakich potrzebujemy i nie ma ich w odpowiedniej ilości. Jeśli jednak jedynymi warunkami są koszt i zasada „jedną dziennie”, to powyższe rozwiązanie może być dobre.